EvCəmiyyətQubada beynəlxalq fesival keçirilib
Qubada beynəlxalq fesival keçirilib
Quba şəhərində “Mən fəxr edirəm ki, Azərbaycanlıyam” adlı Beynəlxalq Folklor Rəqs və Yaradıcılıq Festivalı keçirilib. Bu barədə ShimalNews 11 may tarixində məlumat verir.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü münasibətilə keçirilən tədbirə icra başçısı İlqar Mahmudov, Rayon İcra Hakimiyyətinin məsul şəxsləri, YAP Quba Rayon Təşkilatının sədri və kollektivi, rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri və kollektivləri, Quba-Xaçmaz Regional Təhsil İdarəsinin rəhbərliyi və təhsil işçiləri, şəhid ailələri və qazilər, rayonun idarə, müəssisə, təşkilatlarının rəhbərləri və kollektivləri, rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri, gənclər və tələbələr qatılıblar.
Uşaq-Gənclər İnkişaf mərkəzlərinin rəqs kollektivlərinin paradı baş tutmuşdur. Daha sonra “Yaşıl teatr”da rəqs kollektivlərinin rəngarəng rəqs nömrələrinin nümayişi keçirilib, sonda isə atəşfəşanlıq təşkil olunub.